Про спеціальність «Арграні науки» та професії у цій галузі



Чи замислювалися ви коли-небудь над тим, який шлях проходить їжа перш ніж потрапити до вас на стіл? Насправді, за щоденним шматком хлібу, порцією салату на обід або звичайним яблуком стоїть величезна кількість працівників сільського господарства та аграрного сектору, чия робота впливає як на здоров'я та добробут громадян, так і економіку країни. Саме тому навчання за спеціальністю «Аграрні науки» визнається програмою «Всесвітні студії» одним із пріоритетних напрямків.

Робота в сільському господарстві приваблива не тільки своєю важливістю, а й рівнем заробітної плати та кар'єрними перспективами, адже аграрна освіта дозволяє випускникам вибирати з безлічі різних опцій працевлаштування на локальному, регіональному або міжнародному рівнях. Аграрна освіта не означає роботу суто на землі - обравши потрібну спеціальність, можна працювати в продажах, маркетингу, економіці, логістики тощо.

Так, залежно від ваших вподобань і спеціалізації навчального закладу, комбінації академічних курсів можуть варіюватися. Наприклад, деякі вузи готують студентів до роботи на міжнародному рівні, в такому випадку робиться ставка на вивчення економічних і управлінських дисциплін в галузі сільського та аграрного господарства. Інші ж університети готують учнів до продуктивної роботи в рамках конкретної країни або регіону. Такі програми зосереджені на конкретній сфері діяльності, наприклад, захист рослин, відновлення ґрунтів, тощо.

Для випускників, які збираються працювати в аграрному секторі, дуже важливий практичний досвід. Саме тому програми навчання найчастіше передбачають проходження робочої практики, а багато аграрних ВНЗ за кордоном мають власні угіддя, на яких студенти можуть розвивати свої навички.

До найпопулярніших на сьогодні академічних спеціалізацій у сфері аграрних наук відносяться:

  • Сільське господарство

  • Тваринництво

  • Садівництво

  • Рослинництво

Серед перспектив розвитку аграрного сектору – все частіше й глобальніше використання новітніх технологій: штучний інтелект, генна інженерія, роботизації, тощо. Це пов'язано з необхідністю задовольняти підвищений попит на продукти харчування з одночасним зниженням негативного впливу на навколишнє середовище, адже екологічний стан планети – одна з головних проблем майбутнього.

Звісно, все це призведе до певного скорочення кількості людей, задіяних у сільському господарстві, але не до їх цілковитого заміщення. В майбутньому люди будуть необхідні не для виконання дрібних монотонних робіт, а для контролю над пристроями.

Обирайте найкращі магістерські програми аграрного напрямку іноземних вишів та подавайте заявку на грант від «Всесвітніх студій» Фонду Віктора Пінчука до 15 травня! Детальніше на www.worldwidestudies.org.