Популярні галузі сучасної інженерії


Продовжуємо розповідати про пріоритетні напрямки програми «Всесвітні студії» Фонду Віктора Пінчука й сьогодні на черзі – Інженерія та технології!

За оцінками світових експертів у HR сфері, інженер – це одна з найбільш перспективних професій як сучасності, так і найближчого майбутнього. Більш того, попит на таких фахівців був у всі часи, адже вони беруть участь у всіх сферах життя і галузях економіки. Як результат – отримують одну з найвищих стартових зарплат (за даними Бюро статистики праці США) й необмежені кар'єрні перспективи, адже кількість робочих місць в інженерних проектах постійно зростає.

Якщо ви людина з «технічним складом розуму» й обираєте для себе майбутній фах, зверніть увагу на найбільш затребувані і популярні галузі сучасної інженерії:


  • Цивільне будівництво (Civil engineering) – одна з найбільш поширених спеціальностей. Якщо ви хочете проектувати міську або заміську інфраструктуру, дороги, мости, водні шляхи, греблі і будівлі, то інженер-конструктор – це 100% ваше. Навчання за цим фахом передбачає чимало занять з математики, природничих наук, техніки, аналізу і проектування, а також велику кількість практики у створенні і перевірці нових споруд.


  • Машинобудування (Mechanical engineering) передбачає безліч підкатегорій, таких як термодинаміка, робототехніка, промислове машинобудування, проектування і аналіз теплової та механічної потужності для роботи машин і механічних систем тощо. Інженер-механік займається проектуванням, конструюванням і вдосконаленням різних механічних систем: від побутової техніки до автомобілів. Найбільш популярні сучасні галузі машинобудування – це робототехніка, проектування безпілотних літальних апаратів, а також систем охолодження та опалення.


  • Хімічна інженерія (Chemical engineering) знаходиться на перетині фізики, мікробіології, фармацевтики і харчової промисловості. Інженери-хіміки зазвичай працюють в області досліджень і виробництва: досліджують хімічні процеси, експериментують та «перетворюють» речовини в продукти й товари, якими ми користуємося щодня. Вони працюють не тільки в хімічних компаніях, а й у виробництві електроніки, одягу, паперу, ліків і продуктів харчування.


  • Нафтовидобування (Petroleum engineering). Інженери-нафтовики проводять дослідження для знаходження, розробки і видобутку нафтових і газових родовищ. Під час навчання майбутні фахівці опановують всі технології та етапи даного процесу: планування, проектування, розробка й нагляд за проектами буріння і переробки нафтових та газових свердловин. Серед кар'єрних перспектив - робота в нафтовидобувних і консалтингових компаніях, а також в урядових, дослідницьких і освітніх установах.


  • Електротехнічна інженерія (Electrical engineering) передбачає вивчення і застосування електрики, електроніки та електромагнетизму. Вона пов'язана з проектуванням, випробуваннями і контролем виробництва електроустаткування. Професіонали у цій сфері розробляють електронні схеми для комерційного і споживчого використання.


  • Аерокосмічна інженерія (Aerospace engineering) вивчає повітряні і космічні подорожі, а також проектування і розробку військових літаків, комерційних авіакомпаній і супутникові технології. Терміни «аерокосмічна» (аerospace) і «авіаційна» (аeronautical) інженерія часто використовуються як взаємозамінні, проте між ними є ключові відмінності. Авіаційна інженерія має справу з повітряними суднами, які залишаються в нашій атмосфері, в той час як аерокосмічна – стосується апаратів, які виходять за межі нашої атмосфери.


  • Комп'ютерна інженерія (Computer engineering) – це сфера, що постійно розвивається. Вона стосується як комп'ютерних наук, так і електротехніки. Випускники цього фаху працюють як в галузі телекомунікацій, так і в сфері комп'ютерних мереж, розробки програмних додатків, веб-розробки, кібербезпеки тощо.


Обирайте найбільш перспективні інженерні програми та отримуйте фінансову підтримку для навчання за кордоном від програми «Всесвітні студії» Фонду Віктора Пінчука! Нагадуємо, що подача конкурсної заявки триває до 15 травня 2021 року на сайті програми www.worldwidestudies.org.