Основні напрямки ІТ-сфериУ попередній публікації ми вже розпочали розповідати про одну з пріоритетних спеціальностей програми – Інженерію та технології, а також дізнались про найбільш перспективні напрямки у сфері інженерії. Сьогодні ж пропонуємо вам познайомитись ближче зі світом інформаційних технологій (ІТ).

Одна з найпопулярніших професій сучасності, що приваблює усіх незалежно від віку та статі – спеціаліст у сфері ІТ. Образ «айтішника» (людина, яка багато працює за комп'ютером та добре заробляє) в широкому сенсі використовується на позначення всіх, хто зайнятий у розробці програмного забезпечення, створенні сайтів, ігор тощо.

Престижність та затребуваність на світовому ринку – очевидні переваги професії, проте перш ніж перейти до вибору найкращих університетів, слід розібратись у відмінностях основних напрямків ІТ-сфери:


  • Комп'ютерні науки (Computer Science) – сфера, у якій працюють вчені і у повсякденній роботі мають справу з теоріями, алгоритмами і вищою математикою для створення нових способів управління і передачі інформації. Простіше кажучи, вони створюють програми або операційні системи: комп'ютерні ігри, Microsoft Office, Windows або iOS. Випускники університетів за спеціальністю «Крмп'ютерні науки» можуть працювати на таких посадах: Applications software developer, Systems engineer, Web developer

  • Комп'ютерна інженерія (Computer Engineering) – галузь, яка залучає інженерів для розробки комп'ютерних комплектуючих і створення механізмів їх взаємодії між собою. Інженери часто зайняті у вирішенні завдань "hardware-to-software" чи створенні обчислювальних систем, які повинні підтримувати роботу якоїсь конкретної програми. Студенти Computer Engineering вивчають дисципліни з комп'ютерних наук, інженерії і математики, а після випуску найчастіше працюють за такими напрямками як Computer and electronic product manufacturing, Computer systems design and related services, Scientific research and development services.

  • Інформаційні технології (Information Technology) – об'єднують фахівців, які є користувачами технологій. Спеціалісти з ІТ об'єднують вже існуючі операційні системи, програми та додатки у єдиний комплекс, який вирішує конкретні бізнес завдання. Також вони здійснюють підтримку створених систем, допомагають клієнту вирішувати технічні проблеми та працюють над вдосконаленням систем і продуктів. На сьогоднішній день такі спеціалісти потрібні практично кожному бізнесу. Серед кар'єрних перспектив здобувача освіти за напрямком «Інформаційні технології» такі професіії, як Information security analyst, Network architect, Computer support specialist, Database administrator, Systems administrator.


Вступайте до найкращих світових університетів та отримуйте освіту у сфері інженерії та технологій разом із програмою «Всесвітні студії». Традиційно прийом заявок на отримання гранту триває з 1 лютого до 15 травня на сайті програми www.worldwidestudies.org.