Спеціалізації в сфері альтернативної енергетикиЗа останнє десятиліття обсяги виробництва відновлюваної енергії збільшилися в кілька разів та наразі складають 18,1% світових джерел енергії. Експерти прогнозують, що до кінця 2021 року більше чверті світової енергії буде надходити саме з поновлюваних джерел.

Відповідно, по всьому світі підвищується попит на фахівців, здатних запропонувати альтернативу традиційним джерелам енергії. У найближчі 5-10 років фахівці в галузі альтернативної енергетики можуть стануть одними з найбільш затребуваних і високооплачуваних не тільки на світовому ринку праці, а й в Україні.

Для того, щоб визначитися з майбутньою спеціалізацією зі сфери альтернативної енергетики, достатньо ознайомитись із даними Інституту екологічних та енергетичних досліджень, які стверджують, що провідними галузями найближчим часом будуть: сонячне опалення та охолодження, вітряна енергія, поновлюване паливо, гідроенергетика, дослідження біомас, геотермальних джерел енергії та видобуток енергії з відходів.

У цих галузях існує безліч різних типів професій – від консультантів в університетах і великих компаніях до розробників національних стратегічних програм розвитку країни, наприклад:

  • Координатори програм сталого розвитку країни;

  • Менеджери з екологічного будівництва або продажу відновлюваної енергії;

  • Менеджери ділянок вітряних електростанцій або сонячних проектів;

  • Консультанти з поновлюваних джерел енергії, або зі зберігання поновлюваних джерел енергії;

  • Установники сонячних батарей і вітряних турбін;

  • Польові інженери;

  • Оператори заводу.

Обирайте найкращі магістерські програми у провідних навчальних закладах світу та отримуйте гранти на навчання від програми «Всесвітні студії». Традиційно прийом заявок на отримання гранту триває до 15 травня 2021 року на сайті https://worldwidestudies.org/