5 причин обрати магістратуру у Швеції
05.05.2020


 1. Для вступу та навчання достатньо знати лише англійську мову.
  Шведська система освіти забезпечує доступ до більше ніж 1000 англомовних магістерських програм у 35 університетах країни. Окрім цього, багато жителів Швеції володіють англійською мовою, тому для комфортного проживання вам не потрібно спішно вивчати шведську мову. Але якщо ви маєте таке бажання, то для іноземних студентів доступні безкоштовні курси шведської мови.

 2. Єдина система подання заявок на вступ.
  Процес вступу в усі шведські виші відбувається через уніфіковану систему universityadmissions.se. Вартість заявки 900 шведських крон (близько 2 500 тисяч гривень). Зарахування відбувається 2 рази на рік (початок навчання з осіннього або весняного семестру). Кожен цикл зарахування має власні дедлайни подачі та строки повідомлення результатів.

 3. Велика кількість грантів та стипендій для іноземних студентів.
  Незважаючи на те, що шведська освіта для не-громадян ЄС є платною, іноземний студент може отримати фінансову підтримку від державних, університетських та приватних програм. Важливо перед подачею на фінансування, звертати увагу на умови видачі гранту. Адже деякі програми надають підтримку тільки за певними спеціальностями, або тільки громадянам конкретних країн. Серед програм доступних для українців – програма державної підтримки Visby Scholarship. Окрім того, навчання на докторантурі є безкоштовним для всіх!

 4. Можливості для отримання досвіду.
  На відміну від інших країн, у Швеції не регламентується кількість робочих годин на тиждень для іноземних студентів, що створює можливості для отримання практичного досвіду. Також, шведські освітні програми часто включають у себе стажування.

 5. Швеція – одна із найкомфортніших країн для життя.
  Країна займає 9 місце у рейтингу щастя, має розвинену економіку й науку. А ще Швеція вражає інноваційними екологічними рішеннями та високим рівнем екологічної свідомості.

Яке місто ви оберете для отримання магістратури – столицю Швеції Стокгольм чи затишний Лунд?

Програма «Всесвітні студії» чекає ваших заявок на гранти на навчання за кордоном на сайті програми www.worldwidestudies.org до 15 травня 2020 року.