Як успішно здати TOEFLМи продовжуємо розповідати про міжнародні тести, які необхідні для вступу у закордонні виші. Сьогодні ми розповімо про Test of English as a Foreign Language – TOEFL.

Часто виникає питання, який саме тест обрати IELTS чи TOEFL. Якщо ви плануєте навчатись у США, то краще обрати для себе його, адже TOEFL базується на американському варіанті англійської мови, а IELTS – на британському. Про це варто пам'ятати під час підготовки до тесту, адже різниця у вимові та лексиці може бути значною.

TOEFL визнається в більш ніж 10 000 закладах та організаціях у 130 країнах світу.

TOEFL є академічним тестом. Структурно екзамен традиційно складається з 4 модулів, які оцінюють основні мовні компетенції: Reading, Listening, Writing та Speaking. За кожний модуль максимально можна отримати 30 балів, що в сумі дає 120 балів за тест.

Існує 2 версії тесту TOEFL iBT (internet-based test) та TOEFL PBT (paper-based test). Версія TOEFL PBT вже майже виведена з користування. TOEFL iBT – найсучасніша та найпоширеніша версія екзамену, яка дозволяє складати усі модулі електронним шляхом, включно з усною частиною, яка записується та відправляється в центр оцінки. Екзамен триває близько 4 годин.

Вартість TOEFL iBT в Україні 180 доларів США. Бажаючі зареєструватися на тест, можуть це зробити за посиланням у коментарях.

Результати відомі за 10-15 днів після екзамену. За 35-40 днів, вам надійде фізичний сертифікат поштою. Також ви можете обрати 4 навчальних заклади, куди результати тесту будуть відправлені безкоштовно. За кожен додатковий вибір необхідно доплатити 20 доларів США.

Як і у випадку з IELTS, результати TOEFL дійсні 2 роки.

Вдосконалюйте англійську, готуйтеся до тестів та вирушайте навчатися разом з програмою «Всесвітні студії», яка надає українським студентам фінансування на навчання на магістерських програмах у найкращих університетах світу. Традиційно прийом заявок на отримання гранту триває з 1 лютого до 15 травня щороку.

www.ets.org/toefl