To main content
Всесвітні студії

Кроки участі у програмі

Ознайомтеся детальніше з кроками участь у програмі, дізнайтеся, що очікується від кандидата на кожному з етапів, а також отримайте корисні поради та рекомендації, як успішно пройти всі етапи та отримати грант на навчання.
01 | Вибір програми
Першим кроком є вибір магістерської програми, яка б максимально задовольняла ваші потреби та вимоги.
Важливо пам'ятати!
Програма «Всесвітні студії» підтримує навчання української молоді за програмами, які відповідають таким вимогам:
  • Магістерські програми (наприклад, MA та MS)
  • Строк навчання – від 1 до 2 років
  • Отримання диплому по завершенню навчання
Навчальна програма має бути зосереджена у таких напрямках:
  • Аграрні науки
  • Інженерія та технології
  • Альтернативна енергетика
  • Екологія та охорона навколишнього середовища
  • Публічне право
  • Державне управління
Фонд Віктора Пінчука також розгляне заявки для отримання гранту для навчання на міждисциплінарних та мультидисциплінарних магістерських програмах, які концентруватимуться на вищезазначених або суміжних галузях, але потенційні кандидати повинні будуть і в аплікаційних документах, і, у разі успіху, на співбесіді представити обґрунтування доцільності підтримки навчання за обраною спеціальністю.

Ми підтримуємо прагнення української молоді навчатися в найкращих університетах світу. Для визначення рівня університету ми пропонуємо користуватися переліком 200 кращих університетів за версією Times Higher Education та QS. Заявки щодо вступу до цих університетів будуть розглядатися у першу чергу. Заявки учасників, які вступили до університетів, що не входять до цих рейтингів, будуть розглядатися тільки у разі, якщо існують поважні причини обрання саме цього профільного університету з підтвердженням (наприклад, обраний університет не входить до світового списку кращих, але за вузькою спеціалізацією вважається кращим).
Рекомендовані кроки
1
Оберіть країну навчання
Ознайомтеся з освітніми системами держав, університети з яких представлено у зазначених рейтингах.
2
Оберіть університети зі списку Times Higher Education та QS
Зосередьтеся на 1-3 країнах та поглибте свій пошук серед університетів зі списку Times Higher Education та QS. Ми рекомендуємо на цьому етапі розглядати щонайменше 10 різних університетів
3
Дослідіть та детально вивчіть освітні програми
Вивчіть досконало всі наявні програми за Вашим фахом у цих університетах на їх веб-сайтах
4
Почніть спілкування з університетом
Напишіть листа до обраних університетів, у якому:
  • опишіть свої академічні прагнення, інтерес до певної програми
  • запросіть більш детальну інформацію про програми та вимоги до іноземних студентів саме на ці програми.
Дізнайтеся, чи навчалися у них студенти з України. Якщо можливо, отримайте від цих випускників відгуки про програму та її вплив на кар'єру.
У листах до університетів ми рекомендуємо вам посилатися на свої плани щодо участі у конкурсі програми «Всесвітні студії».
5
Сфокусуйте свій вибір на програмі навчання
Визначте всі можливі ступені та направленість програм у кожному з університетів, які будуть наявні у наступному році. Оберіть 3-5 програми для подальшого опрацювання.
6
Отримайте вичерпну інформацію
Важливим результатом вашого спілкування з університетом на цьому етапі є отримання вичерпної та точної інформації про навчальну программу та вимог для вступу на них. Це необхідно для того, щоб адекватно оцінити програму та запобігти проблемам, що можуть виникнути внаслідок недостатньої інформованості на наступних етапах.
7
Оцініть програми з точки зору власних перспектив
Пам'ятайте, ваш вибір на користь тієї чи іншої програми стане дійсно визначальним для майбутньої кар'єри. Освіта за кордоном також є суттєвою інвестицією коштів і часу, а тому ми рекомендуємо Вам приділити цьому питанню достатньо уваги і використати наші поради як мінімальну програму підготовки.
02 | Складання тестів
Після того, як ви зробили свій вибір щодо магістерської програми, уважно прочитайте вступні вимоги університету до апліката та документів, які потрібно підготувати і подати.

Магістерська підготовка вимагає від студента вільного володіння мовою, якою викладаються курси, і певного рівня фахових знань. Одним із документів, які університет попросить надати для розгляду вашої кандидатури на магістерську програму, будуть мовні сертифікати. Для цього потрібно буде здати мовні або спеціальні стандартизовані тести.

Пам'ятайте, що тести є важливим критерієм для вступу на магістерську програму та отримання фінансової допомоги від університету. Що кращі Ваші результати тестування, тим вірогідніший Ваш вступ до найвідоміших і престижних університетів зі списку. Отримання найкращих результатів вимагатиме від вас часу та зусиль на підготовку. Зважте на це при плануванні вашого процесу вступу до університету.
Рекомендовані кроки
1
Отримайте повний перелік необхідних тестів
З'ясуйте, які саме тести мають здати іноземні студенти до обраного вами університету. Найкращий спосіб переконатися у правильності вашої інформації — отримати листа від адміністратора програми із університету.
2
Дізнайтеся про місця складання тестів в Україні
Дізнайтеся, де саме в Україні можна скласти ці іспити.
3
Запишіться на тестування
Запишіться на тестування завчасно. Зважте, що вам, можливо, знадобиться зробити другу спробу для покращення свого результату.
4
Підготуйтеся до тестування
Знайдіть необхідну літературу для підготовки до тестів. Зверніть увагу, що у середньому на підготовку потрібно від 1 до 6 місяців наполегливої роботи.
5
Виконайте всі умови для проходження тестування
Переконайтеся, що Ви виконали всі умови, щоб пройти тестування:
  • сплатили реєстраційний внесок;
  • маєте відомості про університети, до яких слід направити результати;
  • узгодили свій графік роботи, щоб бути вільним на день проходження тестування;
  • виконали інші формальності.
6
Складіть тести
Пройдіть тестування та очікуйте на результати (результати — від 2 до 6 тижнів, залежно від тесту).
7
Повторіть спробу, якщо необхідно
У разі, якщо результати не відповідають вимогам університету, сплануйте іншу спробу.
03 | Підготовка та подача документів до університету
Період проходження етапу:
вересень — березень кожного року
(залежить від країни навчання)
Подача документів до університету вимагає ретельного планування і уваги до деталей. Щорічно тисячі іноземних студентів цікавляться магістерськими програмами в найкращих університетах світу. Зважаючи на те, що такі освітні програми є дуже конкурентними та вимагають надзвичайно високої підготовки кандидата, вам необхідно приділити достатньо часу і енергії для того, щоб ваші документи свідчили про вашу неординарність, свідомість вибору та готовність до навчання.
Важливо пам'ятати!
Особи, зацікавлені в отриманні гранту від програми «Всесвітні студії», повинні самостійно підготувати всі документи для подачі в університет.

Кошти, витрачені на підготовку і подачу документів, включаючи внесок за розгляд документів університетом, грантом не покриваються, незалежно від результату розгляду журі конкурсу на подальших етапах вашої участі у програмі.

У деяких країнах є грантові програми, які можуть допомогти вам з коштами для подачі документів. Просимо завчасно переконатися у тому, що ці ресурси задіяні.
Рекомендовані кроки
1
Переконайтеся, що у Вас є всі необхідні університету документи
Ознайомтеся з переліком документів, які вимагаються університетом для подачі на обрану магістерську програму. Такий перелік та вимоги до документів вказані на сайті університету чи окремої програми. Перелік документів може різнитися в залежності від вимог програми чи конкретного університету, але в основному складається з:
  • заявки
  • інформації про результати тестів
  • копії дипломів з відповідним перекладом
  • есе або звернення до університету
  • резюме
  • рекомендаційні листи відповідно до вимог університету
2
Розрахуйте середній бал попереднього диплому
  • Дипломи та транскрипти повинні бути перекладені та завірені відповідно до вимог університету (у більшості випадків буде потрібне нотаріальне засвідчення перекладу). Скоріше за все, вам слід написати листа адміністраторам університетів з питаннями щодо вимог до цих документів.
  • Середній бал слід розрахувати таким чином: підсумувати отримані оцінки, а потім поділити цю суму на загальне число курсів. Не намагайтеся самостійно перевести свій середній бал у систему балів, прийняту у тій країні, де ви плануєте навчатися. Просто вкажіть у відповідному місці, за якою системою проводилося оцінювання ваших результатів у кожному з попередніх навчальних закладів.
  • Чим менше часу минуло від дня закінчення вашого українського університету, тим більше значення буде мати ваш середній бал з диплому бакалавра/спеціаліста/магістра. І навпаки. Якщо минуло вже багато часу, більше значення будуть мати результати тестів, досягнення у професійному житті чи ваша суспільно-громадянська активність.
  • Якщо середній бал досить низький, і тому була особлива причина, доречним було би пояснити її у своєму есе (Statement of purpose).
3
Підготуйте есе та/або лист-мотивацію (Essay and Statement of Purpose)
Це чи не найважливіша частина всього пакету документів. Ознайомтеся з рекомендаціями по написанню академічних есе та виділіть достатньо часу і зусиль на їх написання.
  • Головна мета есе — це бути переконливим. По-перше, потрібно обґрунтувати, чому саме Ви є найкращим кандидатом на цю програму, по-друге, чому Ви хочете навчатися за цією програмою.
  • Не повторюйте в есе свій освітній та кар'єрний шлях. Давайте пояснення та уточнення щодо того, що саме вплинуло на на Ваше рішення.
  • В жодному разі не беріть за взірець «чуже» есе. Члени приймальної комісії швидко розпізнають фальш. Що-небудь із Вашої офіційної біографії випаде із контексту списаного есе.
  • Зробіть своє есе особистим, таким, яке демонструє відвертість та впевненість у собі та своєму виборі.
  • Дайте свій варіант на рецензію як мінімум 5 особам, які володіють мовою, на якій він написаний.
  • Уникайте цитат. Есе — це Ваші думки, а не відомих історичних діячів.
  • Уникайте скорочень, анекдотів, поезії. Такі форми є надто прив'язаними до культури того чи іншого народу, та можуть бути невірно сприйнятими членами приймальної комісії.
4
Отримайте рекомендаційні листи
Обов'язково виконайте всі вимоги університету щодо кількості та формату рекомендаційних листів.
  • Перед тим, як отримати такі листи, обов'язково зустріньтеся з тим, кого просите про написання листа. Особа повинна чітко зрозуміти вашу мотивацію, інтерес до тієї чи іншої програми та мати можливість згадати ваші позитивні особливості.
  • Обирайте того, хто вільно володіє мовою, дійсно добре вас знає і є авторитетним спеціалістом. Крім того, ця особа повинна добре знатися хоча б у якомусь з аспектів діяльності, пов'язаної з обраною вами програмою.
5
Підготуйте запити щодо фінансової допомоги з університету та інших джерел
Програма «Всесвітні студії надає гранти, які частково покривають вартість навчання та інші витрати, передбачені регламентом програми. Зважте, що кожен грант буде розрахований окремо по кожному із кандидатів залежно від його досягнень і потреб. Програма покриває до 60 % загальної вартості навчання, але розмір гранту у жодному випадку не буде вищим ніж 50 тис. доларів США чи еквівалент цієї суми у іншій валюті. Важливим критерієїм прийняття рішення про надання гранту від програми «Всесвітні студії» є наявність у кандидата коштів, необхідних для покриття решти витрат на навчання. Решта видатків мають покриватися студентами із власних, сімейних або інших джерел (стипендій, умови яких не суперечать умовам гранту, від інших організацій та університетів, до яких вступив студент).

  • Зауважте, що частина університетів взагалі не передбачають надання фінансової допомоги іноземним студентам. У цьому випадку вам слід завчасно продумати, де взяти частину коштів.
  • Фінансова допомога від університету може надаватися на підставі досягнень студента, на підставі його потреби у фінансуванні, або на підставі обох цих факторів одночасно. Є програми, у яких передбачена окрема форма для фінансової допомоги, а є й такі, де всі апліканти автоматично розглядаються як кандидати на таку допомогу.
  • Строки подання документів для студентів, які претендують на фінансову допомогу від університету, можуть відрізнятися від тих, які є дійсними для студентів з повним власним фінансуванням.
  • Переважна частина фінансової допомоги може бути надана тільки на часткове покриття витрат і, як правило, передбачає особистий внесок від студента або з інших джерел.
  • Обов'язково прорахуйте завчасно свій максимальний особистий внесок. Грантодавці повинні переконатися у тому, що ви використали всі можливості для збору коштів з усіх доступних джерел.
  • Звертайтеся за фінансовою допомогою в усі відомі вам організації якомога раніше.
  • Подавайте документи навіть на невеликі гранти.
  • Найбільші шанси отримати фінансову допомогу від університету є у тих студентів, які:
    • Мають надзвичайно високий рівень академічної успішності
    • Продемонстрували високі результати стандартизованих тестів для вступу
    • Довели свою фінансову потребу та обґрунтували доцільність допомоги саме їм.
    • Мають інші джерела фінансування (такі, як грант від програми «Всесвітні студії»)
    • Мають досягнення у роботі або дослідженні теми, яка є актуальною для самого університету
  • Основними формами фінансової допомоги із інших джерел є:
    • Бюджет родини
    • Спонсорство
    • Гранти, стипендії від інших фондів, посольств та проектів міжнародної допомоги
    • Угода з роботодавцем
    • Пільгові кредити
    • Краудфандінг
  • Пам'ятайте, що менш за все є шанс отримати допомогу у вигляді безумовного подарунку, особливо на витрати, пов'язані з проживанням та харчуванням під час навчання. Будьте готові накопичити суму, достатню для фінансування більшої частини таких особистих витрат.
6
Подайте необхідні документи до університету відповідно до строків, які передбачають надання фінансової допомоги.
04 | Подача заявки на грант
Період проходження етапу:
1 лютого — 15 травня кожного року
До участі у конкурсі програми «Всесвітні студії» допускаються кандидати, які отримали позитивну відповідь від університету про зарахування на обрану програму та отримали документальне підтвердження цьому. На цьому етапі вам слід скласти свою заявку на грант від програми «Всесвітні студії» та підготуватися до співбесіди.
Важливо пам'ятати!
У конкурсі на отримання гранту будуть розглядатися всі заявки, які є повними, правильно заповненими та які надійшли протягом аплікаційного періоду.

Перед підготовкою конкурсного пакету документів, ознайомтеся з регламентом програми та переліком запитуваних документів.

Підготуйте повний пакет документів. Подання заявки відбувається шляхом заповнення форми в режимі онлайн. Завантажте всі необхідні документи на сайті в аплікаційній формі при подачі заявки.

Аплікаційні пакети учасників конкурсного відбору приймаються з 1 лютого до 15 травня щороку і розглядаються після закінчення дедлайну. Аплікаційні пакети, отримані після зазначеного вище терміну, розглядатися не будуть.

Для того, щоб вважатися дійсним і повним, Ваш аплікаційний пакет повинен включати наступні документи:

  • Скан-копію українського паспорту (1, 2 та сторінка з пропискою), збережену у форматі *.pdf з наступною назвою WWS_Passport_SURNAME;
  • Скан-копію ідентифікаційного коду, збережену у форматі *.pdf з наступною назвою WWS_Tax Number_SURNAME;
  • Заповнену фінансову таблицю з вказаною сукупною вартістю навчання на обраних магістерських програмах, збережену у форматі *.doc з наступною назвою WWS_Financial spreadsheet_SURNAME
Для завантаження бланку фінансової таблиці натисніть ТУТ.

  • Лист-підтвердження з університету про зарахування на обрану вами програму, збережений у форматі *.pdf з наступною назвою WWS_Admission letter 1_SURNAME;
    (Якщо листів більше одного, змініть цифру у назві)
  • Скан-копію диплому з додатками (бакалавр/магістр), збережену у форматі *.pdf з наступною назвою WWS_Diploma 1_SURNAME;
    (Якщо дипломів більше одного, змініть цифру у назві)
  • Скан-копію сертифікату по результатам тестів/екзаменів, необхідних для вступу на обрані магістерські програми, збережену у форматі *.pdf з наступною назвою WWS_Certificate 1_SURNAME;
    (Якщо сертифікатів більше одного, змініть цифру у назві)
  • Документи фінансового характеру, що підтверджують наявність коштів, залучених з інших джерел, для фінансування решти загальної суми витрат на навчання (кандитдат обирає і надає ті документи, які відповідають його ситуації):
  • офіційні дані університету щодо наданої фінансової допомоги: WWS_Financial aid_SURNAME.pdf
  • дані щодо коштів, які залучено від роботодавця, родини: WWS_Acknowledgement_SURNAME.pdf
  • дані щодо коштів з власного бюджету (довідку про доходи за останні 12 місяців, виписка з банківських рахунків): WWS_Certificate of income_SURNAME.pdf
  • дані щодо коштів, які залучено з інших джерел: WWS_Other financial sources_SURNAME.pdf
Зверніть увагу, що у разі, якщо Ваш пакет документів не є повним або документи не збережені відповідно до вказаного формату, аплікаційний пакет розглядатися не буде.

Заявки на грант, які не відповідають формальним вимогам програми «Всесвітні студії», можуть бути залишені без розгляду, або заявникові буде повідомлено про відмову у розгляді. Такими формальними підставами можуть бути:

  • невідповідність рівня навчальної програми
  • невідповідність напрямку освіти пріоритетним напрямкам за цим проектом
  • жоден з університетів, до яких подавалися документи на вступ, не є у списку 200 кращих університетів за версією The Times Higher Education або QS
  • вік, громадянство заявника не відповідають умовам конкурсу
  • потреба у фінансування перевищує максимальний розмір гранту за умовами проекту.
Рекомендовані кроки
1
Переконайтеся, що у Вас є все необхідне для подачі заявки на отримання гранту від Фонду
Підготуйте всі документи для подачі заявки на грант
2
Заповніть заявку на грант
3
Почніть підготовку своєї презентації
Тих, кого по результатам попереднього відбору буде рекомендовано до участі у наступному етапі, ми запросимо на співбесіду, де конкурсант повинен:
  • стисло представити себе як конкурсанта (освіта, академічні, кар'єрні та громадські досягнення, загальні інтереси щодо власного розвитку);
  • пояснити еволюцію та розвиток свого прагнення отримати освіту за кордоном;
  • пояснити своє бачення подальшого використання здобутої освіти та її значення для розвитку України;
  • дати інформацію про свої плани щодо фінансування освіти за кордоном, виходячи з вартості обраної програми, наявних коштів з інших джерел
  • обґрунтувати свій запит на грант від Фонду.
Ми рекомендуємо конкурсантам, рекомендованим до співбесіди, підготувати презентацію. Презентація може складатися з 5-10 слайдів, може вміщувати текст, графічні зображення. Ваша доповідь з допомогою презентації не повинна бути довшою ніж 10 хвилин. Ми очікуємо, що презентація допоможе Вам максимально швидко представити інформацію про себе, ми не очікуємо на перегляд презентації, яка доведе Вашу майстерність у створенні презентацій.

Приміщення, в якому буде проходити співбесіда, буде обладнане проектором, підключеним до комп'ютеру. Ваша презентація провина бути надіслана на wws@pinchukfund.org не пізніше ніж за 3 робочі дні до призначеної співбесіди.
05 | Попередній відбір та співбесіда з журі
Період проходження етапу:
травень — червень
Всі особи, які подали заявку на отримання гранту у визначені строки, які відповідають формальним вимогам програми «Всесвітні студії» та пройшли попередній відбір працівниками програми, отримають особисте запрошення для проходження співбесіди із зазначеними датою, часом та місцем його проведення. Кандидат, який не з'явився на співбесіду без узгодження з Фондом, втрачає право на подальший розгляд своєї заявки на грант.

Співбесіда — надзвичайно важлива подія для програми та її учасників. Ми сподіваємося, що ця зустріч допоможе нам переконатися у правильності вашого вибору та у ваших перевагах над іншими кандидатами. Відбір здійснюється Спеціальною незалежною комісією програми (журі), яка формується із галузевих експертів, представників найвідоміших компаній України, аналітичних центрів, дипломатичних представництв країн навчання, представників Фонду та інших осіб, які забезпечать об'єктивність відбору. Всі члени журі щиро вірять у те, що саме молоде покоління українських спеціалістів створить умови для позитивних змін у країні. Саме журі виносить остаточне рішення про можливість надання кандидату гранту Фонду.
Важливо пам'ятати!
Програма передбачає конкурсний відбір кандидатів на підставі таких основних критеріїв:
  • Обґрунтування особистих та професійних цілей, чіткість аргументації та планів стосовно втілення здобутих знань та навичок в Україні;
  • Академічні та кар'єрні досягнення на момент подання заявки, особистий внесок кандидата у розвиток України у відповідній галузі (публікації, дослідження, запуск інноваційних проектів, особисті патенти на винаходи і таке інше);
  • Авторитетність/престижність обраної магістерської програми та самого університету;
  • Наявність коштів з інших джерел для фінансування решти витрат на навчання;
  • Підтримка кандидата існуючим чи потенційним роботодавцем в Україні.

Ми просимо відразу ж повідомити нам про наступні обставини:
  • Неможливість участі у призначеній співбесіді через хворобу, суттєві сімейні обставини, відрядження, тощо. Фонд розгляне ваші обставини та повідомить про можливість зміни дати.
  • Тісний зв'язок родинного або ділового характеру з одним із членів журі. Сам по собі цей зв'язок не буде дискваліфікуючою обставиною. Ми попросимо цього члена журі утриматися від розгляду та обговорення саме вашої кандидатури. Але, якщо нам стане відомо про цей зв'язок вже після співбесіди, ця обставина може бути розглянута як конфлікт інтересів та стане підставою для відмови на виділення гранту.

Ми очікуємо від усіх запрошених на співбесіду наступних проявів співпраці:
  • Вільне володіння інформацією про обрану програму підготовки
  • Основні навчальні курси
  • Викладацький склад
  • Особливості програми
  • Терміни підготовки, наявність стажування і т.д.
  • Коректна та професійна поведінка під час співбесіди
  • Презентація в заданому форматі
  • Бажання відповісти на всі запитання, які стосуються вашого вибору програми та подальших планів щодо використання отриманих знань

Запланований сценарій співбесіди:
  • Привітання та представлення членів журі (1-3 хвилини)
  • Презентація кандидата (7-10 хвилин)
  • Запитання від членів журі (10 хвилин)

По завершенню співбесіди члени журі проведуть без участі кандидата обговорення планів кандидата та винесуть рішення щодо його можливої підтримки.

По завершенню співбесід з усіма кандидатами журі ще раз перегляне інформацію про всіх учасників та відбере найкращих кандидатів, які будуть рекомендовані Фонду для грантової підтримки.

По кожному з рекомендованих кандидатів спеціалісти фонду проведуть:
  • детальний розрахунок можливого гранту
  • перевірку особистих даних щодо конфлікту інтересів, корумпованих зв'язків та можливим зловживанням особливого доступу до інформації

Результати рішення Фонду будуть повідомлені кандидатам впродовж 15 робочих днів від дня закінчення останньої співбесіди. Результати конкурсу є остаточними та не підлягають оскарженню. Фонд Віктора Пінчука залишає за собою право не повідомляти учасників та не пояснювати причини відхилення їх кандидатур з конкурсного відбору на будь-якому із етапів конкурсу.
Рекомендовані кроки
1
Переконайтеся, що у Вас є все необхідне для участі у співбесіді
2
Завчасно домовтеся за місцем роботи (навчання) про можливість участі у співбесіді
3
Потренуйтеся щодо представлення своєї презентації
4
Прийдіть вчасно на співбесіду! Успіхів!
06 | Укладання угоди про надання гранту
Період проходження етапу:
липень — серпень
На цьому етапі наша підтримка Вашим прагненням здобути освіту за кордоном набуде юридичного оформлення. Кандидати, які будуть рекомендовані журі до фінансування Фондом та які успішно пройдуть перевірку особистих даних отримають пропозицію від програми щодо можливого гранту. У разі вашої згоди, Фонд укладе з вами угоду про надання гранту, яким закріпить грантові відносини з вами. Кожен грант матиме унікальні особливості — розмір, строки, напрямок навчання, але всі угоди будуть базуватися на спільних засадах та принципах. Пропонуємо Вам вже зараз ознайомитися з головними з них.
Важливо пам'ятати!
Всі грантові угоди передбачатимуть конкретний розрахунок допомоги від фонду. Розрахунок гранту буде базуватися на:
  • фактичній вартості навчання
  • потребах та запиті самого кандидата
  • думці журі щодо можливого рівня підтримки
  • наявності коштів у бюджеті програми

Угода міститиме наступні умови для отримувача:
  • навчання відповідно до узгоджених з Фондом програми навчання;
  • навчання у форматі та відповідно до строків, стандартних для такої програми;
  • дотримання всіх вимог університету щодо проходження навчання за обраною програмою; успішність отримувача впродовж всього строку проходження навчання;
  • використання коштів відповідно до узгоджених з Фондом цільового призначення;
  • наявність коштів із інших джерел для повного фінансування проходження навчання та перебування у місці навчання;
  • повернення в Україну не пізніше ніж через 1 місяць з дня закінчення навчання;
  • робота за основним місцем праці в Україні за спеціальністю, що передбачена отриманим магістерським ступенем закордоном, не менше ніж 5 років з дня повернення в Україну;
  • згода на добровільну передачу досвіду майбутнім учасникам програми, які зацікавлені у подібній програмі навчання.

Невиконання хоча б однієї з умов угоди є підставою для визнання використання наданого гранту не за призначенням, а, відповідно, і підставою для повернення Фонду виділеної ним суми коштів.

Суттєвими умовами угоди будуть:
  • опис цільового призначення гранту та режим його використання
  • опис навчальної програми, для проходження якої надається грант
  • розмір гранту
  • строк дії угоди і строки надання та повернення гранту в разі
  • невиконання умов грантової угоди
  • обов'язки сторін та наслідки їх недотримання
  • податковий режим
  • призначення та графік платежів
  • вимоги щодо успішності та заходи з моніторингу успішності під час навчання
  • звітність отримувача гранту
  • режим інформації щодо отриманого гранту
  • розв'язання спорів
Рекомендовані кроки
1
Ознайомтеся з наданим вам проектом грантової угоди та проконсультуйтеся, якщо необхідно, з юристом або іншими особами.
2
Обговоріть із представниками Фонду, якщо це необхідно, можливі зміни та доповнення до угоди.
3
Повідомте університет про прийняту пропозицію та узгодьте з представниками фінансового департаменту графік, форму платежів та інші відомості, які впливають на угоду. У переважній кількості грантів Фонд буде спрямовувати оплати на рахунки університетів.
4
Почніть виконання угоди з її підписання та надання всіх необхідних додатків до неї.
07 | Навчання в університеті
Період проходження етапу:
з вересня-жовтня до кінця курсу
Вітаємо, ваша мрія здійснилася! Ви почали своє навчання за обраною магістерською програмою! Це дуже захоплюючий період, під час якого надзвичайно зміниться ваше сприйняття своєї професії, галузі та світу в цілому. Навчання за кордоном є незвичним в усіх аспектах — ви почнете навчання іншою мовою, зустрінете дуже різних людей, почуєте абсолютно нові теорії, станете часткою нової культури. З одного боку, це надзвичайно весело і захоплююче, з другого, може бути навіть виснажливо захоплюючим. Ми очікуємо від усіх стипендіатів програми важкої праці та задоволення у цей період. Ми віримо у те, що наші обранці гідно представлятимуть свою країну та побудують багаторічні зв'язки з викладачами і студентами університету.
Важливо пам'ятати!
Кожен з грантоотримувачів бере на себе зобов'язання пройти повну програму навчання, включаючи всі її компоненти — лекції, курси, факультативи, написання дипломної роботи, стажування, тощо.

Впродовж всього строку навчання грантоотримувачі будуть зобов'язані підтримувати з Фондом зв'язок у вигляді:
  • запитів на оплату відповідно до графіку платежів;
  • піврічної звітності про успішність;
  • листування та/або телефонних розмов щодо різних аспектів реалізації програми та успіхів/проблем грантоотримувача.

Відповідно до угоди кожен грантоотримувач зобов'язаний дотримуватися усіх вимог цієї угоди впродовж всього періоду навчання. Невиконання цих умов може стати підставою для: 1) розірвання угоди з повідомленням про це університету та 2) вимоги повернути грант.
Рекомендовані кроки
1
Як тільки буде підписано грантова угода, повідомте про це університет.
2
Терміново розпочніть підготовку до від'їзду з подачі документів на візу до країни, у якій буде проходити навчання, і бронювання квитків.
3
Вирішіть, до якого часу будете працювати і узгодьте свої плани з роботодавцем. Ми рекомендуємо працювати якомога довше, що допоможе Вам акумулювати додаткові кошти, які дуже знадобляться в іншій країні для особистих потреб.
4
Підготуйте речі, які візьмете з собою.
5
Подайте необхідні документи в університет щодо кімнати у гуртожитку чи знайдіть житло на період навчання.
6
Прибудьте до університету відповідно до вимог програми. Запізнення навіть на 1 день є дуже небажаним, бо може залишити Вас без можливості отримати додаткові джерела інформації, допомоги, тощо.
7
Кожна угода з учасником програми буде індивідуальною та буде містити персоніфіковану інформацію про необхідну звітність та зв'язок зі працівниками програми «Всесвітні студії». Обов'язково дотримуйтеся цих вимог.
8
По прибуттю в університет зареєструйтеся у списку іноземних студентів.
9
Повідомте нам:
  • адресу в країні навчання та Ваші контактні телефони
  • контактну інформацію Ваших кураторів та відділу з роботи з іноземними студентами
08 | Повернення в Україну і робота по завершенню навчання
Період проходження етапу:
щонайменше 5 років по завершенню навчання
Вітаємо з поверненням до України! Ви вже закінчили своє навчання та прагнете використати здобуті знання на практиці. Наша держава конче потребує спеціалістів з новітніми знаннями та технологіями. Вам потрібно швидко адаптуватися до можливих змін в Україні та знайти вдале місце роботи, яке б задовольнило Ваші кар'єрні прагнення і надало можливість практичної реалізації знань, отриманих за кордоном. Безумовно, це не буде легко, але ми переконані, що з Вашими знаннями і здатністю налагоджувати контакти це можливо!
Важливо пам'ятати!
Кожен з учасників програми бере на себе зобов'язання повернутися в Україну не пізніше одного місяця з дня закінчення навчання і стати до роботи за фахом за основним місцем роботи в Україні.

Кожен учасник самостійно займається пошуком роботи. Фонд не має зобов'язань щодо підбору місця роботи для учасників проекту, але в разі звернення може надати інформаційну допомогу.

Фонд очікує від учасників проекту виконання своїх зобов'язань у такому вигляді:
  • Робота в Україні за фахом за основним місцем роботи протягом щонайменше 5 років.
  • Роботою в Україні для цілей програми вважається робота на будь-якому підприємстві-юридичній особі, будь-якої форми власності, яка є резидентом України і зареєстрована платником податків відповідно до чинного законодавства України з постійним місцем роботи учасника програми в Україні не менш ніж 185 днів на рік. Робота може передбачати короткострокові відрядження за кордон.
  • Фаховою вважається робота на посаді не нижче середньої ланки керівництва (менеджер, консультант, спеціаліст та вище), яка прямо пов'язана з основним напрямом навчання за кордоном.

Фонд залишає за собою право на вимогу відшкодування наданого гранту (частково або повністю) в разі недотримання вимог щодо роботи в Україні. Підставами для таких вимог можуть бути (перелік не вичерпний):
  • повернення в Україну, але відсутність роботи впродовж 5 років;
  • повернення в Україну, але робота не за фахом;
  • неповернення в Україну після закінчення навчання в строк, передбачений грантовою угодою;
  • втрата статусу громадянина України;
  • імміграція з України або виїзд на постійне місце проживання за кордон (понад 185 днів на рік) впродовж 5 років з моменту закінчення навчання з використанням гранту програми «Всесвітні студії»;
  • продовження навчання за кордоном більше, ніж визначено грантовою угодою, тощо.

Рішення про вимогу повернення наданого гранту будуть прийматися Фондом з огляду на низку обставин, які стали підставою для недотримання учасником програми своїх зобов'язань за грантовою угодою.
Рекомендовані кроки
1
За 4-5 місяців до завершення навчання підготуйте своє резюме.
2
Розмістіть своє резюме на доступних українських та міжнародних веб-сайтах, які допомагають у пошуку роботи в Україні. Зверніться до існуючих асоціацій випускників іноземних університетів та до членів спільноти випускників програми.
3
За 1-2 місяці до завершення навчання починайте активно звертатися електронною поштою до всіх відомих вам потенційних роботодавців – колишні роботодавці, лідери вашої галузі, міжнародні організації, тощо.
4
Як тільки повернетеся в Україну, повідомте нам. Ми з радістю зустрінемося з вами та обговоримо вашу участь у програмі та можливу допомогу з пошуку роботи.
5
Ми очікуємо від вас добровільної подачі довідок з місця роботи відповідно до такого графіку:
  • 1 та 2 рік після завершення навчання – кожні півроку;
  • 3-й рік та на майбутнє – щороку.