Як успішно здати IELTSНезабаром стартує вступна кампанія до закордонних університетів. Тож не зволікайте і вже зараз починайте готуватися до вступу до обраного університету. Мова – це один із головних факторів успіху при вступі. Тому ми розпочинаємо серію постів про найпопулярніші міжнародні мовні (та не тільки) тести, які вам необхідно буде скласти для успішного вступу в закордонний виш.

Сьогодні ми розповімо про найпопулярніший тест, який щороку складають близько 10 млн людей – International English Language Testing System – IELTS. Існує 2 види тесту: General Training IELTS та Academic IELTS. Перший є обов'язковим для бажаючих іммігрувати до англомовних країн. Другий необхідно скласти для вступу в університети, де викладання ведеться англійською мовою (США, Канада, Велика Британія, Ірландія, Австралія та інші).

Тест триває 2 години 45 хвилин та складається з 4 блоків, що перевіряють основні мовні компетенції. Блоки Speaking та Listening однакові за складністю в обох версіях IELTS. Натомість Reading та Writing більш ретельно оцінюються в академічній версії. Тому, якщо ви плануєте навчатися за кордоном, цим навичкам варто приділити більше уваги при підготовці.

Ви можете скласти тест у паперовому чи електронному варіанті на ваш вибір. Це стосується частин Reading, Writing та Listening. Тестування блоку Speaking проводить екзаменатор в усній формі і розмова записується.

Важливо пам'ятати, що не можна запізнюватися, адже можна бути недопущеним до екзамену.

Максимальна оцінка, яку можна отримати на екзамені – 9 балів. Загальна оцінка тесту є середнім арифметичним оцінок за 4 блоки. Для вступу до університету необхідно мати принаймні 6,5-7 балів. При цьому університети можуть вимагати певну оцінку за конкретну компетенцію. Наприклад, в деяких університетах для вступу вам потрібно мати оцінку за Writing не менше 6.

Сертифікат IELTS дійсний 2 роки.

Дати та місця проведення тестів дивіться у коментарях. На сьогодні вартість тесту складає 4125 грн та 4750 грн для паперової та електронної версії відповідно.

Вивчайте мови, готуйтеся до тестів та вирушайте навчатися разом з програмою «Всесвітні студії», яка вже 10 років допомагає українській молоді навчатися в найкращих університетах світу. Традиційно прийом заявок на отримання гранту триває з 1 лютого до 15 травня щороку.

http://www.britishcouncil.org.ua/exam/ielts/dates-fees-locations